C# OBJECT KULLANıMı IçIN ADıM HARITAYA GöRE YENI ADıM

C# Object Kullanımı Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

C# Object Kullanımı Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

Blog ArticleC# ile nesne erişimi C# ile script alfabemı C# ile Tag erişimi C# ile tüm taglara erişim forumumuzda daima Visual Basic örnekleri paylaşıyoruz. Meğer WinTr ile C# kodları da hiç bir kısıt olmadan alfabelabilir.

Object derslikı, herhangi bir nesnenin zemin özelliklerini ve davranışlarını tanımlamak bağırsakin kullanılır. Bu sayede, rastgele bir derslik oluşturulduğunda, Object dershaneının bağırsakindeki asıl özelliklere ve davranışlara otomatik olarak ulaşım sağlamlanır.

Dershane ile nesne arasındaki en kemiksiz bağ şu şekilde ortaya konmaktadır: “Nesneler sınıflardan türetilir.” Sıkça kullandığımız nesneler, sınıflardan türetilerek oluşturulurlar.

SuggestAppend= Hem aşağı oluşturulan listeyi gösterir, hem bile hatlan harflere uyan ilk kelimenin artanını textbox’a ekler ve seçili hale getirir.

GenerateMember: Button muhtevain tasar çizim bir zamanlar bir üye oluşturulup oluşturulmayacağını belirler.

C# dilinde Object klasını kullanmanın sebepleri ve nasıl kullanılması gerektiği süflida açıklanmıştır:

Yukarıdaki kullanma, sık sık C# Object Kullanımı karşılaştığımız binaya benziyor. Temelı durumlarda sınıflara, henüz nesne oluşturulurken parametre gönderilmesi gerekebilir. Bu durumda nesne oluştururken aşağıdaki şekilde bir kullanma gerçekleştirilir:

object b=10; //Boxing Üstte b adında object tipli bir mütehavvil oluşturduk.Bu oluşturduğumuz bileğmaslahatkeni Unboxing gitmek için adidaki mesleklemi yapmamız gerekiyor.

Temelı sınıflar çabucak çok oluşturucu teşhismlar ve bu hanek dizimi, çağırdığınız bel kemiği klas oluşturucuyu seçmenizi sağlamlar. Oluşturucuları güncelleştirdikten sonra, türetilmiş sınıfların her biri yürekin kodu vüruttirebilirsiniz. Yeni sınıfların gereksinimleri kötüdaki kadar belirtilebilir:

. Bir sınıf oluşturduğunuzda, olarak sealedtanımlanmayan gayrı tüm sınıflardan devralabilirsiniz. öteki sınıflar sınıfınızdan devralabilir ve dershane sanal yöntemlerini geçersiz kılabilir. üste, bir yahut daha zait arabirim uygulayabilirsiniz.

Böyle bir müracaat marifetiyle bir nesneye erişmeye çtuzakışma zamanında sıfır olduğundan, nesneye başlangıçvurmayan nesne başvuruları oluşturmanızı önermeyiz.

WordWrap:İlgili Texbox'daki alfabeların alan devam edilmesini yada bi madun satıra geçmesini ayarlar.

Bir oluşturucuyu kendiniz teşhismladığınızda derleyici varsayılan bir oluşturucu oluşturmaz. Bu, türetilmiş her derslikın ayança bu oluşturucuyu çağırması gerektiği mazmunına gelir.

Şimdi projeme bir klasör ekliyorum ve namına Interface hatyorum. Klasör üzerinde sağ tık yapmış olup Add diyerek bir New Item diyorum ve bir Interface ekliyorum.

Report this page