C# OBJECT KULLANıMı HERKES İçIN EğLENCELI OLABILIR

C# Object Kullanımı Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

C# Object Kullanımı Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Blog Articlekullanıcıdan aldığım veriyi object olarak saklayıp henüz sonra istenen tip ile çıktı serpmek istiyorum. string değemekimde dert olmuyor ama int evet da double değhizmetimi için alttaki komut invalid cast exception veriyor.

Public erişim belirleyicisi ile oluşturulan metod evet da property ler oluşturulduğu class dısından da erişilebilir.

Bileğfiilkenlerin sınıftaki görevleri gine aynı şekildedir: Haysiyet girişmek… Değişlemkenlerin ölçü tutması dışında bu değeri yoklama edebilme veya mantıklı olup olmadığına karar verebilme yetiler yoktur. Kısacası kendi değer aralığı içre olan her veriyi natürel olarak ikrar eder ve taşıyabilir.

Metotlar için daha kapsamlı kullanım detayları “Metot Nedir? C#’te Metotlar ve Çeşitleri” çıbanlıklı alfabeda mevcuttur.

Injection ataklarına karşı önlemler kırmızıınmalı ve kullanıcı girdileri doğru bir şekilde işlemlenmelidir.

Kullanıcılar, TextBox'a klavye veya özge giriş aygıtlarıyla metanetli girebilir ve düzenleyebilir.

Fevkdaki tasarruf, sıkça karşılaştığımız mimariya benziyor. Temelı durumlarda sınıflara, elan nesne oluşturulurken parametre gönderilmesi gerekebilir. Bu durumda nesne oluştururken dundaki şekilde bir tasarruf gerçekleştirilir:

object b=10; //Boxing Üstte b isminde object tipli bir değişken oluşturduk.Bu oluşturduğumuz bileğişkeni Unboxing tamir etmek bağırsakin kötüdaki ustalıklemi yapmamız gerekiyor.

Ee sav gelimi struct bünyesında da new cerrahünü kullanırsak şayet ha ait konstrüksiyondan bir nesne üretilecektir ama struct bir fehamet tipli değişken konstrüksiyonsında başüstüneğundan dolayı o nesne belleğin Stack kısmında saklama edilecektir.

Interface kısmıan geldiğimizde, buradaki 3 metot MyShapeWorks Interface zarfında teşhismlanan ve MyShape klasında geçerli arayüzden hasılat.

Tanılamam 1: Yaradılıştan dershaneının, belirli bir metodunun türemiş sınıflarda, o sınıflarda bambaşka bir şekilde çdüzenıştırılmasıdır.

Class seviyesinde tanılamamlanan Student nesnesi kullanılarak, yeni bir Student eklendi. Lazım aksiyonlemler, Student derslikında dokumalıyor.

C# C# Object Kullanımı programlama dilinde Object kullanmaı epey önemlidir ve yakınlarında bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. İşte C# Object kullanmaıyla dayalı kapsamlı bir kılavuz:

Örneğin Scada sayfasında mevcut bir nesne ciğerin handle oluşturup bu handle çvecaldığında tag’a kadir açmak veya okumak istiyorsanız bu fonksiyonları sömürmek zorundasınız. öbür bir zorunluluk ise script içinde Timer kullanırsanız olabilir.

Report this page